mtbikes.pl - rower, rowery, wortal rowerowy
Enduro Trophy
Podziel się:

Scott

Główną atrakcją stoiska były zawodniczki: Maja Włoszczowska oraz jej koleżanki – Paula Gorycka oraz Ola Dawidowicz. Wśród nowości sprzętowych producent zaprezentował nowe modele z serii Scale: RC oparty o osprzęt grupy Sram XX oraz damska wersja najwyższych grup zawodniczych rowerów: Contessa RC na osprzęcie o dziwo klasy Shimano XT. Wśród nowości pojawił się także coraz częściej stosowany, zmodyfikowany węzeł suportowy korzystający z pakietów typu Pressfit BB92. Takie rozwiązanie ma gwarantować większą sztywność oraz jeszcze lepsze wzmocnienie. Wśród ciekawostek pojawił się również rower szosowy oparty o najnowszy osprzęt grupy Shimano Ultegra serii 6700. Rowery na 2011 rok otrzymały nowe, atrakcyjne malowanie.

Ktrak

Firma przedstawiła swój sztandarowy produkt – zestaw KTRAK przekształcający każdy rower w zimową, śnieżną maszynę, która umożliwi poruszanie sie po płaskim terenie oraz podjeżdżanie pod niewielkie wzniesienia w okresie zimowym. Wystawiono jeden rower full suspension marki Specialized przekształcony w rower do zabawy na śniegu.

Kona

Stoisko było połączone ze stoiskiem Treka. Kona przedstawiła wiele rowerów typu hardtail oraz kilka rowerów full suspension. Jednak poza nowym malowaniem na sezon 2011 nie zwracały one na siebie niczym szczególnym uwagi.

Trek

Na tym stoisku pojawiło się wiele rowerów z najnowszej kolekcji, jednak niewiele zwracało na siebie szczególną uwagę. Z ciekawszych produktów pokazano bardzo ładny szosowy frameset wykonany z carbonu. Dystrybutor pochwalił się także osprzętem marki Bontrager oraz kołami tegoż samego producenta wykorzystującymi carbonowe obręcze.

Cube

Producent przedstawił przede wszystkim wiele rowerów klasy budżetowej. Kolekcję rowerów opartych o tanią ramę oraz dobry sprzęt. Wiele modeli rowerów Cube z trochę wyższej półki posiadało widelce marki Fox. Główną atrakcją wśród wyróżniających się produktów był Cube Reaction z nowym napędem XT Dyna-Sys i FOX-em 2011. Innym interesującym rower był Cube Streamer oparty o osprzęt grupy Shimano 105 oraz koła Easton. Przedstawione rowery, w szczególności rowery szosowe, charakteryzowało bardzo ładne malowanie.

Brunox

Producent w ramach promocji swojej marki rozdawał wizytującym targi długopisy i naklejki. Jednak co najistotniejsze w swojej ekspozycji miał duży wybór smarów i płynów (nie tylko produktów skierowanych dla rowerzystów), które można było kupić odwiedzając stanowisko. Jako ciekawostka wystawiona była ‘duża puszka’ Brunoxa.

Giant

Ekspozycja marki zajęła się firma Bikeman. Wśród niedużej ilości pokazanych rowerów przede wszystkim w oczy rzuca się Giant Trance w biało-niebieskim malowaniu z dopasowanym kolorystycznie widelcem amortyzowanym Fox oraz innymi niebieskimi akcentami w formie drobnych akcesoriów. Pokazano również kilka rowerów miejskich oraz dość budżetowy rower MTB. Poza tym na stanowisku można było obejrzeć akcesoria rowerowe innych marek dystrybuowanych przez firmę Bikeman, np. liczniki Sigma.

Garmin

Producent korzystając z roweru marki Cube promował kolekcję urządzeń GPS przeznaczonych dla sportowców – odbiorniki i nawigacje GPS z mocowaniem na kierownicę.

Raleigh

Ciekawostkę stoiska stanowił stary zabytkowy rower zbudowany z wykorzystaniem drewnianych obręczy, posiadający starodawne oświetlenie. Liczył z pewnością wiele lat. Ponadto można było obejrzeć kolekcję rowerów BMX pomysłowo wystawionych na drewnianym podeście przypominającym rampę. Pokazano także kolekcję siodełek dedykowanych tejże dziedzinie kolarstwa.

Specialized

Bardzo bogato wyposażone stoisko. Znalazło się nawet miejsce na „AirBusa” – czołową machinę floty dystrybutora, a przy okazji samochód klubowy teamu rowerowego Airbike. W ofercie znalazły się rowery S-works z osprzętem Sram XX w wersji dla Specialized – carbonowe ramię korby ma logo S-works. Na wystawie pojawił się także nowiutki Tarmac S-works zbudowany na osprzęcie Dura Ace 7900 – carbonowe klamki w łapach, piękne dla nas Polaków z pewnością patriotyczne biało-czerwone malowanie. W rowerach z wyższej półki producent zdecydował się na zastosowanie kół z serii Roval. Można było również na żywo zobaczyć osławione Fit Center Speca – miejsce w którym rower dopasowuje sie do bikera na podstawie dokładnych pomiarów. Wśród przedstawionego osprzętu pojawiła się rama S-works w wersji „Contador” w pięknym malowaniu – czarna z jasnymi smugami oraz prawdziwe, przepołowione buty oraz kask z serii S-works przedstawiające ich wewnętrzną budowę.

Jagu/Tune/Peritus

Przedstawiono ciekawe karbonowe komponenty, rowery i ramy w atrakcyjnych cenach. Produkty reklamowane głównie niską ceną uzyskaną dzięki sprzedaży bez pośredników. Jagu przedstawiło szosowe koła oparte na piastach Tune Mig oraz Mag i carbonowych obręczach, oraz ich bardziej budżetowe wersje na piastach no name. Pojawiły się także lekkie koła MTB zbudowane na aluminiowych obręczach i piastach. Firma Peritus ukazała oferowane ramy MTB, szosowe, triathlonowe i czasowe oraz gotowe rowery oparte na osprzęcie Sram. Wśród zaprezentowanych produktów pojawił się rower jednego z zawodników teamu sponsorowanego przez Peritus.

Spinner

Przedstawiono kilka modeli widelców. Flagowy model Aeris nie został zbyt dobrze wyeksponowany. Nie wyglądał również na specjalnie zmieniony na nowy nadchodzący sezon. Ponadto pojawiło się kilka widelców z niskiej półki.

Agogo

Producent pochwalił się kilkoma lekkimi akcesoriami wyprodukowanymi z aluminium. Wśród nich lekka kasetą. Obejrzeć można było także dość ciężkie sztyce, aczkolwiek anodyzowane na wiele kolorów co ucieszy rowerowych estetów. Ciekawostką był przestawiony gotowy rower MTB na carbonowej ramie Agogo z widelcem Manitou Tower.

Paco

Na tym samym stoisku co Spinner i Agogo pjaiwły się produkty Paco: przede wszystkim kolorowe pedały, szprychy. Można było obejrzeć bogate kolekcje kierownic, mostków i sztyc anodyzowanych na różne kolory. Osobiście nie zrobiły na redakcji większego wrażenia. Ciekawostką były dość ciężkie, a z pewnością cięższe niż plastikowe, nakrętki na wentyle Presty.

Wheeler

Przygotowano dość obszerne stoisko. Pokazano przede wszystkim rowery MTB z niskiej półki, kilka rowerów miejskich. Pojawiły się także dwie maszyny MTB z wyższej półki: Wheeler Eagle 40 oparty na osprzęcie Shimano XT Dyna-Sys w cenie która zdawała się przekraczać wartość roweru, oraz Wheeler Eagle 20 na carbonowej ramie, Widelcu Rock Shox Reba oraz osprzęcie Shimano XT Dyna-Sys. Rowery charakteryzowało niezbyt ciekawe malowanie i niespecjalny dobór komponentów.

Sintesi

Na stoisku pojawił się podwieszony rower. Całkiem ciekawie zbudowany na carbonowej ramie, w ładnym białym malowaniu z czarnymi akcentami. Widelcem był biały sztuciec marki Rock Shox – model Reba. W osprzęcie pojawiła się tylna przerzutka Shimano XTR z carbonowym wózkiem oraz korba SLX jakby trochę niepasująca do koncepcji roweru. Ogółem mimo tej uwagi sprzęt ładnie skomponowany i dobrze dobrany – jednak bez ceny. Jedynie z numerem startowym Powerade MTB Marathon.

Marzocchi

Legendarny producent widelców nie pochwalił się niczym szczególnym. Patrząc po stoisku wydawało się że wystrój jest jakby znany: ten sam stojak co na poprzednich targach, te same plakaty z dziewczyną pod prysznicem trzymającą widelec Marzocchi. Ze sprzętu pojawiło się wiele widelców w różnych kolorach wyposażonych w sztywną oś. Był także widelec dwupółkowy Bomber.

Orbea

Orbea w tym roku postawiła na różnorodność napędu – najwyższe modele zyskały osprzęt  Sram XX, Shimano XTR-a Dyna-Sys, Shimano Dura Ace Di2. Wysokie modele rowerów szosowych wyposażono w koła Lightweight w wersji dla Orbei. Pięknie prezentował się rower Orbea Alma w zestawieniu z widelcem Rock Shox Sid XX, hamulcami Avid XX, napędem Sram XX oraz kołami Mavic Crossmax SLR. Prawdopodobnie Orbea jako jedyna przedstawiła osprzęt Shimano XTR Dyna-Sys.

Merida

Rowery spod logo Meridy zmieniły trochę swoje malowanie. W ofercie firmy pozostały jedne z najtańszych rowerów na rynku oferujących ramę carbonową w połączeniu z tanim osprzętem. Takie połączenie sprawia, że carbonowa technologia staje się dostępna dla szerszego grona odbiorców. Między rowerami w oczy rzucił się jeden z szosowych modeli Merida Race zbudowany na nowym osprzęcie Shimano Ultegra i carbonowej ramie. Wśród MTB pojawił się także O.Nine – jednak niezbyt wyeksponowany i wyposażony w osprzęt nie najwyższych lotów: Shimano XT, widelec Fox i carbonowa rama. Niestety na stoisku charakterystyczne rowery z wyższej półki nie były wyeksponowane zbyt dobrze – przez co można było koło nich przejść nawet ich nie zauważając.

Bianchi

Producent przedstawił kilka rowerów – głównie z wyższej półki. Pojawiło się ostre koło – Bianchi Pista – oldschoolowy rower stylizowany, ze srebrnymi klasycznymi sterami, stalową czarną ramą z czarnym napisem na tle białego wycinka. Rower MTB Bianchi Methanol – carbonowa, bardzo ładna białą rama, koła Mavic Crossride. Bianchi Via Nirone 7 – szosowy rower na osprzęcie Campagnolo w białym malowaniu, z dodatkami kultowego koloru Bianchi – Celeste, czyli turkusowego, znanego również jako „Bianchi Green”. Ciekawostką były gumowe wstawki na manetkach również w markowym kolorze Celeste. Poza tym rower Bianchi Sempre – carbonowy rower szosowy dla zwolenników koloru czerwonego zamiast Celeste.

Remerx

Dość ciekawe stoisko. Okazuje się że firma ta zajęła się droższymi kółkami również MTB pod szytki. Niestety na stoisku nie było nikogo z obsługi, a koła były przykręcone do ścian. Nie można było ich wziąć do ręki, zważyć, obejrzeć dokładnie. Jednak mimo to oferta bardzo ciekawa – odstająca od panującego przypisania marki Remerx do tanich obręczy. Ciekawostką były koła MTB ze szprychami mocowanymi podobnie jak w Mavic Crossmax oraz obręczami pod szytki MTB. Jeśli producent zaoferowałby je w dobrej cenie mogłyby osiągnąć sukces. Niestety poza katalogiem nie było ani cennika ani danych dystrybutora, wielka szkoda.

Ztr/No Saint/Far And Near

Tym stoiskiem opiekowała się firma Lemonbike. Można było zobaczyć tutaj uszczelnioną oponę Continental na obręczy ZTR oraz porozmawiać na temat uszczelnień z obsługą. Warte uwagi były możliwe do zobaczenia na żywo lekkie obręcze,  chyba wszystkie modele – Alpine, Arch, Crest, Podium – w wariantach białym i czarnym. Pojawiły się także gotowe koła Podium MMX na piastach Ztr oraz Alpine na tych samych piastach. Oba komplety w niewiarygodnie niskich wagach, ponad 200gram lżejsze od Mavic Crossmax SLR! Przedstawiono na tym stoisku również uaktualniony rower No Saint Maxari R na osprzęcie pełnej grupy Sram XX – wraz z hamulcami Avid XX i widelcem Rock Shox Sid XX oraz kołach Podium MMX. Innym interesującym wystawianym produktem była sama rama No Saint Maxari R. Niesamowicie lekka, jednak dość słabo wykończona w środku. Przez główkę ramy widać było strzępki włókien carbonu. Na tym samym stoisku prezentowano również markę Far And Near. Pojawiły się lekkie kierownice z aluminium, rogi, mostki, aluminiowe śruby do korb, top capy, zestawy lekkich zębatek do korb, zaciski sztycy oraz zaciski kół, a także gumy do klamko manetek w wielu kolorach.

Treść i zdjęcia: Jan Burda
Korekta redakcyjna: przemu

Może zainteresować Cię jeszcze:

Tagi wpisu: ,

Kategoria: Różne
   mtbikes.pl na facebook.com    mtbikes.pl na youtube.com    mtbikes.pl na picasaweb.google.com    RSS mtbikes.pl

Mactronic Laser - test tylnej lampki rowerowej

Jakiś czas temu w redakcji zawitał kurier przywożąc kolejna przesyłkę ...

Decathlon Arroyo Pack ORAO SG800 (Xudd 800) - test...

Ochrona oczu to niezbędne wyposażenie każdego rowerzysty. Nie ważne czy ...

Mactronic Shout BPM-200L - test niepozornej lampki...

Kilka tygodni temu w nasze redakcyjne ręce trafiła latarka Mactronic ...

Gravity Dropper Turbo – test sztycy regulowanej

Regulowane wsporniki siodła w ostatnim czasie szturmem zdobywają rynek części ...

Thule EasyFold 931 - test składanego bagażnika row...

Każdy zapalony rowerzysta prędzej, czy później będzie chciał przewieźć swój ...

Pokaż wszystkie

Wymiana łożysk suportu Hollowtech II

Wymiana łożysk suportu Hollowtech II na przykładzi...

Zewnętrzne łożyska suportu z czasem tracą swoje pierwotne właściwości i ...

Gravity Dropper - serwis

Gravity Dropper – serwis sztycy regulowanej

W niniejszym poradniku postaramy się przybliżyć jak wygląda serwis regulowanej ...

Montaż hamulców tarczowych

W dzisiejszych czasach w rowerach MTB coraz częściej spotykamy hamulce ...

Serwis amortyzatora Manitou Skareb Comp Air 2005 r...

Manitou Skareb to typowy przedstawiciel lekkich widelców amortyzowanych, których przeznaczeniem ...

Serwis piasty z łożyskami kulkowymi i bębenka na p...

Piasta tylna to część roweru którą charakteryzuje względnie dość duża ...

Pokaż wszystkie

Widok z zamku Bucholly

Scotland Castle Tour 2009 - relacja z wyprawy

Szkocja- to słowo działało na mnie jak magnez przez długie ...

Pasmo Brzanki i Pogórze Ciężkowickie na rowerze

TRASA: Biecz -> Skołyszyn - > Liwocz (562m n.p.m.) -> Brzanka ...

Wysowa Zdrój i okoliczne opuszczone wsie na rowerz...

TRASA: Wysowa Zdrój -> Huta Wysowska -> Czertyżne -> Banica -> ...

Trasa Szlakiem Drewnianych Cerkwi w Beskidzie Nisk...

TRASA: Gorlice -> Bielanka -> Leszczyny -> Nowica -> Przysłup -> ...

Śladami kolebki przemysłu naftowego-Szlak Greenway...

TRASA: Gorlice -> Siary -> Sękowa -> Męcina Mała -> Męcina ...

Pokaż wszystkie