- mtbikes.pl - http://mtbikes.pl -

Stery Accent AC-N.18

Podziel się:

Na początek moze troszkę wiedzy a później praktyka! A wiec:”stery typu ahead, przeznaczone do montażu na trzonie widelca 1-1/8″.

Stery Accent AC-N.18 [4]

Stery Accent AC-N.18

Wyposażone w wysokiej klasy łożyska poprzeczno-wzdłużone (ACB) z podwójnym uszczelnianiem oraz idealnie wypolerowanymi kulkami i bieżniami. Łożyska ACB to specjalny rodzaj łożysk maszynowych z bieżniami ściętymi pod kątem, co doskonale odpowiada charakterowi obciążeń, na jakie narażone są te łożyska podczas jazdy na rowerze. Dzięki temu stery wyposażone w łożyska tego typu są trwalsze , bardziej niezawodne i zapewniają lepszą pracę układu kierowniczego. Łożyska wykonane są ze stali Cr-Mo. Kąt ścięcia bieżnie 36stopni x 36 stopni. Miski z kutej stali. Waga pełnego kompletu 165g. Cena 74.90″
To była teoria! A w praktyce jest tak: wczoraj zobaczyłem, że łożyska należy zakładać odpowiednio tzn. jedno jest specjalnie na dół a drugie na górę! I co gorsza nie są one niczym oznaczone ale czuć różnice po błędnym 😛 założeniu! Aha, jeszcze jedno co według mnie jest bardzo ważne! Te łożyska to nie są prawdziwe „maszyny” i dlatego ja zafundowałem im kąpiel w towocie! Tam gdzie maja pracować na sucho łożyska dałem smar przez co poprawiło się sterowanie! Co nie znaczy, że normalnie chodzą źle!
Podsumowując stery są warte swojej ceny! Łożyska nie są najlepsze ale tak jak pisałem towot im pomaga! Pozdrawiam i do zobaczenia na szlakach!

Autor: Mateusz Wójcik