mtbikes.pl - rower, rowery, wortal rowerowy
Enduro Trophy

ENDURO TROPHY Szklarska Poręba 18.08.2012 – Relacja

Podziel się:

ENDURO TROPHY Szklarska Poręba 18.08.2012
Relacja z zawodów.
Tekst: Przemek Kopeć
Zdjęcia: Tomasz Lewandowski, Przemek Kopeć, Paweł Kazuła

Za nami kolejna, czwarta juz tegoroczna edycja Enduro Trophy, edycja o tyle ciekawa, że po raz pierwszy gościła nas Szklarska-Poręba, a na dodatek uczestniczyliśmy jako współorganizatorzy w XVI Międzynarodowym Festiwalu Rowerowym. Na starcie stanęła blisko setka zawodników, gotowych stawić czoła własnym słabościom oraz przygotowanej trasie, która tym razem miała długość około 35km i zgodnie z formułą zawodów dzieliła się na trzy odcinki zjazdowe, jeden interwał i jeden podjazd.

Pierwsza, karkonoska część trasy zaczynała się interwałem, który po początkowym technicznym podjeździe weryfikował kondycję na odcinku szutru, by ostatecznie dobić zawodników zjazdem po trasie, na której następnego dnia rozgrywane były zawody DH! Dojazd na drugi OS – tym razem typowo zjazdowy i reklamowany jako najtrudniejszy w tej edycji, prowadził wygodnymi szutrówkami, w jakie obfitują tutejsze okolice i można powiedzieć, że był przyjemnością. Mięśnie mogły odreagować wcześniejszy wysiłek a doborowe towarzystwo pozwalało zapomnieć o zdobywanej wysokości.

OS2 to prawdziwe wyzwanie! Górna część najeżona ogromną ilością fantazyjnie ułożonych przez naturę głazów i kamieni wymagała od zawodników maksymalnego skupienia, a z ich maszyn wyciskała ostatnie milimetry skoku zawieszenia. W dolnej części mimo, że bardziej płaskiej było równie ciekawie, a przeszkody i naturalne bandy pokonywane na pełnej prędkości wyzwalały ogromne ilości endorfin. Zadowolone oblicza odpoczywających na mecie zawodników mówiły całą prawdę o tym odcinku, ocenianym jako jeden z najlepszych w całej historii Enduro Trophy!

Dojazd na OS3, prowadził przyjemnym technicznym szlakiem nad zacienioną pięknym lasem rzeką, a następnie przez centrum miasta pozwalając zawodnikom na uzupełnienie zapasów czy posilenie się przed drugą częścią trasy.

              

Odcinek podjazdowy należał już do izerskiej części trasy i mimo że króciutki był trudny technicznie, a pierwsza ścianka wymagała wręcz umiejętności cyklokrosowych. Za nim ostatnia już tego dnia dojazdówka, mimo, że dość długa i momentami stroma, także upłynęła szybciutko na rozmowach i wymianie wrażeń z poprzednich OS’ów oraz nieśmiertelnych pogaduchach o sprzęcie. Dodatkową motywacją było schronisko na Wysokim Kamieniu gdzie praktycznie wszyscy wstąpili na małe co nieco, pod postacią pysznego chleba ze smalcem, szarlotki czy innych specjałów.

Przed zawodnikami ostatnie dwa OS’y i na dodatek oba zjazdowe, przedzielone tylko asfaltem na Zakręcie Śmierci, więc bez dalekiej dojazdówki. Oba łatwiejsze technicznie niż pierwszy zjazd, ale równie kondycyjne i generujące większe prędkości, do tego urozmaicone sekcjami rock gardenów i korzeni, które wywabiły ukrywające się dotąd „snejki”, a w dolnej części z mnóstwem szybkich naturalnych serpentyn na wąskiej ścieżce – jednym słowem pełne FLOW!

                                          

Z mety pozostało tylko dostać się do bazy zawodów na ciepły i smaczny bigosik, następnie na dekorację zwycięzców na festiwalowej scenie i z pełnym spokojem można było zacząć afterparty zwane również OS6 – z racji mocnego żniwa zbieranego wśród uczestników.

Na koniec dziękujemy wszystkim, dzięki którym impreza mogła się odbyć – Festiwalowi Rowerowemu, gminie Szklarska Poręba, Nadleśnictwu Szklarska Poręba, dziękujemy sponsorom – firmom Endura, HiBike, Misfit oraz sklepowi rowerowemu MTB33.pl. Dziękujemy ochotnikom, którzy pomagali nam podczas zawodów i wreszcie, dziękujemy zawodnikom za liczne przybycie i dobrą zabawę.

                                          

Kolejne Enduro Trophy już 15 września w Brennej – finałowa edycja w tym roku, wyłonienie Mistrza Enduro sezonu 2012 i losowanie ramy ufundowanej przez Horizon Bikes – nie może was tam zabraknąć, zapraszamy!

Może zainteresować Cię jeszcze:

  • Enduro Trophy Szklarska Poręba – zapowiedźEnduro Trophy Szklarska Poręba – zapowiedź Już 18 sierpnia 2012 w Szklarskiej Porębie odbędzie się czwarta w tym sezonie edycja Enduro Trophy. Edycja inna niż wszystkie, zarówno dzięki okolicznościom w jakich będą odbywać się […]
  • Enduro Trophy Bielsko-Biała – zapowiedźEnduro Trophy Bielsko-Biała – zapowiedź Już 28 lipca po raz trzeci w tym sezonie odbędą się Wasze ulubione zawody "ENDURO TROPHY". Tym razem zawitamy do Bielska-Białej, gdzie będziecie musieli zmierzyć się ze szczytami, […]
  • Enduro Trophy Zawoja – zapowiedźEnduro Trophy Zawoja – zapowiedź 23 czerwca 2012 w Zawoi odbędzie się druga edycja zawodów ENDURO TROPHY w sezonie 2012. Czy kolejna edycja przyniesie kolejny rekord frekwencji? Czy pogoda dopisze, czy może wszystko […]
  • Enduro Trophy Zawoja – podsumowanieEnduro Trophy Zawoja – podsumowanie W sobotę 23 czerwca odbyły się kolejne, już drugie zawody z cyklu Enduro Trophy. Tym razem trasy wyścigu wiodły szlakami Beskidu Żywieckiego - w okolicach Babiej Góry. Trasa wydawała się […]
  • Enduro Trophy Mszana Dolna – zapowiedźEnduro Trophy Mszana Dolna – zapowiedź Już 26 maja 2012 startuje ENDURO TROPHY, najbardziej zakręcona seria zawodów enduro w kraju. Zaczynamy od razu z grubej rury - mocną trasą w Beskidzie Wyspowym. Beskid Wyspowy - […]
Tagi wpisu: , , , ,

Kategoria: Newsy
   mtbikes.pl na facebook.com    mtbikes.pl na youtube.com    mtbikes.pl na picasaweb.google.com    RSS mtbikes.pl

Mactronic Laser - test tylnej lampki rowerowej

Jakiś czas temu w redakcji zawitał kurier przywożąc kolejna przesyłkę ...

Decathlon Arroyo Pack ORAO SG800 (Xudd 800) - test...

Ochrona oczu to niezbędne wyposażenie każdego rowerzysty. Nie ważne czy ...

Mactronic Shout BPM-200L - test niepozornej lampki...

Kilka tygodni temu w nasze redakcyjne ręce trafiła latarka Mactronic ...

Gravity Dropper Turbo – test sztycy regulowanej

Regulowane wsporniki siodła w ostatnim czasie szturmem zdobywają rynek części ...

Thule EasyFold 931 - test składanego bagażnika row...

Każdy zapalony rowerzysta prędzej, czy później będzie chciał przewieźć swój ...

Pokaż wszystkie

Wymiana łożysk suportu Hollowtech II

Wymiana łożysk suportu Hollowtech II na przykładzi...

Zewnętrzne łożyska suportu z czasem tracą swoje pierwotne właściwości i ...

Gravity Dropper - serwis

Gravity Dropper – serwis sztycy regulowanej

W niniejszym poradniku postaramy się przybliżyć jak wygląda serwis regulowanej ...

Montaż hamulców tarczowych

W dzisiejszych czasach w rowerach MTB coraz częściej spotykamy hamulce ...

Serwis amortyzatora Manitou Skareb Comp Air 2005 r...

Manitou Skareb to typowy przedstawiciel lekkich widelców amortyzowanych, których przeznaczeniem ...

Serwis piasty z łożyskami kulkowymi i bębenka na p...

Piasta tylna to część roweru którą charakteryzuje względnie dość duża ...

Pokaż wszystkie

Widok z zamku Bucholly

Scotland Castle Tour 2009 - relacja z wyprawy

Szkocja- to słowo działało na mnie jak magnez przez długie ...

Pasmo Brzanki i Pogórze Ciężkowickie na rowerze

TRASA: Biecz -> Skołyszyn - > Liwocz (562m n.p.m.) -> Brzanka ...

Wysowa Zdrój i okoliczne opuszczone wsie na rowerz...

TRASA: Wysowa Zdrój -> Huta Wysowska -> Czertyżne -> Banica -> ...

Trasa Szlakiem Drewnianych Cerkwi w Beskidzie Nisk...

TRASA: Gorlice -> Bielanka -> Leszczyny -> Nowica -> Przysłup -> ...

Śladami kolebki przemysłu naftowego-Szlak Greenway...

TRASA: Gorlice -> Siary -> Sękowa -> Męcina Mała -> Męcina ...

Pokaż wszystkie